Operatori CNC (m/f)

Începând din 2001, grupul elvețian HUMBEL Gear Technology și-a extins capacitatea de producție în Sebeș, punând bazele HPT HUMBEL PRODUCTIONSTECHNIK, ca a doua unitate de producție din Estul Europei.

HPT HUMBEL PRODUCTIONSTECHNICK s-a dovedit a fi un partener excepțional în prelucrarea roților dințate. Producția la standarde înalt calitative ne-a asigurat prezența în cele mai complexe sectoare industriale: racing, automotive, aeronautică, mașini-unelte și aparatură medicală.

CNC-Programmierer (w/m)

Responsabilitățile postului

  • Alimentarea mașinii cu piese
  • Completarea documentelor de producție și de calitate
  • Asigurarea calității pieselor
  • Măsurarea pieselor conform cerințelor de calitate
  • Realizarea întreținerii mașinii conform procedurii

Profilul candidatului

  • Studii medii (de preferat în domeniul tehnic)
  • Cunoștințe despre instrumentele de măsură și control
  • Cunoștințe de operare a mașinilor de strung CNC
  • Flexibilitate în programul de muncă
  • Capacitate de a lucra în echipă
  • Disponibilitate de perfecționare
  • Atenție la detalii

Daca vrei să faci parte dintr-o echipa de profesioniști, așteptăm CV-ul tău la sediul firmei în Sebeş, str. Augustin Bena, nr. 108, sau ne poți trimite CV-ul pe adresa de mail: hr@hpt.ro.

HPT Humbel Produktionstechnik
Str. Augustin Bena 108
515800 Sebeș
România

Tel. +40 258 733 923