Inginer de proces

Începând din 2001, grupul elvețian HUMBEL Gear Technology și-a extins capacitatea de producție în Sebeș, punând bazele HPT HUMBEL PRODUCTIONSTECHNIK, ca a doua unitate de producție din Estul Europei.

HPT HUMBEL PRODUCTIONSTECHNICK s-a dovedit a fi un partener excepțional în prelucrarea roților dințate. Producția la standarde înalt calitative ne-a asigurat prezența în cele mai complexe sectoare industriale: racing, automotive, aeronautică, mașini-unelte și aparatură medicală.

Inginer de process (f/m)

Responsabilitățile postului

  • Realizează planul de operații pentru mașinile CNC;
  • Urmărește și controlează planul de producție;
  • Urmărește comenzile pe fluxul tehnologic;
  • Verifică stadiul de realizare al comenzilor în conformitate cu termenele de livrare;
  • Centralizează sesizările și reclamațiile de la clienți și transmite aceste informații departamentului Calitate;
  • Întocmește documentația tehnică a produselor ce urmează a fi executate;
  • Întocmește rapoarte de producție;
  • Asigură respectarea şi optimizarea procesului de producţie;

Profilul candidatului

  • Studii superioare tehnice în domeniul TCM;
  • Minim 3 ani experiență în domeniu (prelucrări prin așchiere);
  • Cunoștințe tehnice/ desen tehnic și tehnologii de fabricație;
  • Cunoștințe de operare pe calculator (Word, Excel, Outlook) și de proiectare (Autocad/ Solid Works);
  • Abilități de comunicare, capacitate de a lucra în echipă, capacitate de planificare și organizare a resurselor, capacitate de luare a deciziilor;

Daca vrei să faci parte dintr-o echipa de profesioniști, așteptăm CV-ul tău la sediul firmei în Sebeş, str. Augustin Bena, nr. 108, sau ne poți trimite CV-ul pe adresa de mail: hr@hpt.ro.

HPT Humbel Produktionstechnik

Str. Augustin Bena 108

515800 Sebeș

România

Tel. +40 258 733 923