Economist

Începând din 2001, grupul elvețian HUMBEL Gear Technology și-a extins capacitatea de producție în Sebeș, punând bazele HPT HUMBEL PRODUCTIONSTECHNIK, ca a doua unitate de producție din Estul Europei.

HPT HUMBEL PRODUCTIONSTECHNICK s-a dovedit a fi un partener excepțional în prelucrarea roților dințate. Producția la standarde înalt calitative ne-a asigurat prezența în cele mai complexe sectoare industriale: racing, automotive, aeronautică, mașini-unelte și aparatură medicală.

Economist (f/m)

Responsabilitățile postului

  • Răspunde de evidența contabilă primară a societății;
  • Operează date în sistemul ABAS ERP;
  • Gestionează aspecte legate de contabilitate și facturare;
  • Întocmește și operează facturi interne;
  • Întocmește și verifică facturile de export;
  • Asigură întocmirea, circulația rațională și păstrarea documentelor primare care stau la baza înregistrărilor contabile;
  • Întocmește și trimite lunar raportări pentru Institutul Național de Statistică;
  • Operează documentele privind producția realizată.

Profilul candidatului

  • Studii superioare, în domeniul economic (ISE, ASE);
  • Experiența de lucru minim 3 ani într-o poziție similară;
  • Cunoștințe solide privind legislația în vigoare aplicabilă in domeniul financiar contabil;
  • Familiarizarea cu operațiunile intracomunitare reprezintă avantaj;
  • Cunoștințe avansate de operare PC: MS Office;
  • Capacitatea de analiză și sinteza, abilități de comunicare, abilități de a lucra în echipă, organizare;
  • Limba engleză la nivel avansat.

Daca vrei să faci parte dintr-o echipa de profesioniști, așteptăm CV-ul tău la sediul firmei în Sebeş, str. Augustin Bena, nr. 108, sau ne poți trimite CV-ul pe adresa de mail: hr@hpt.ro.